Słuchając psa – recenzja

                Dla kogo jest ta książka?

Prawdę powiedziawszy, jest to książka dla każdego. Zarówno dla osób, które dopiero zamierzają zacząć swoją przygodę i wspólne życie z psami, jak również dla tych, którzy pracują z psami w schroniskach i fundacjach oraz dla tych, którzy zawodowo zajmują się rozwiązywaniem problemów behawioralnych.

Dzięki książce poznacie, czym są emocje, jak te emocje odbiera pies, jak kieruje się emocjami. Co wpływa na nastrój naszego podopiecznego, a w konsekwencji na jego zachowanie oraz jak zaspokoić potrzeby pupila, aby był towarzyszem, a nie utrapieniem.

Autorzy wprowadzają nas w świat podstawowych komend, które pozwolą na zwiększenie posłuszeństwa, a także nawiązanie lepszej relacji z naszym przyjacielem.

Z książki dowiemy się również o podstawowych potrzebach psów m.in. o śnie i odpoczynku, zabawie, kontaktach socjalnych i eksplorowaniu.

W bardzo ciekawej i przystępnej formie zostały ujęte podstawowe problemy, z którymi mogą się spotkać opiekunowie psów.

Ale, nie czas na streszczenie książki…

Z ogromną ciekawością sięgnąłem po książkę Zosi i Piotra. Nie zawiodłem się. Jest czymś, czego brakowało w literaturze dotyczącej pracy z psami. Jest wypełnieniem ogromnej luki, która wynika ze specjalistycznego podejścia przez wielu autorów. „Słuchając psa” poprowadzi nas przez świat psich emocji, przez rolę zabawy, podstawy treningu, przygotowania się na nowego członka rodziny.

Zosia i Piotr rozprawiają się również z wieloma mitami dotyczącymi postępowania z psami.

Szczerze polecam!

Psiedszkole

Wydawnictwo Buchmann

Author: Piotr Kleszczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *